„Tytus, Romek i A'Tomek”


    WSZYSTKO:
  1. Narodziny Tytusa (1989)
  2. Edukacja (1990)
Krótkotrwały serial animowany dla dzieci o małpce Tytusie i jego przyjaciołach - harcerzu Romku i drużynowym A'Tomku. Tak jak w książeczkach, w serialu pojawia się także Papcio Chmiel, pod którym ukrywa się autor komiksów.
Niestety, po emisji raptem "aż" dwóch odcinków serial zniknął z ramówki TVP i do dzisiaj nie był chyba nigdy ponownie emitowany.

Na podstawie komiksów Jerzego Henryka Chmielewskiego pod tym samym tytułem.


Produkcja: 1989-1990
Premiera TV: 1990

Reżyseria:
część 1
część 2

Muzyka:


Animacja:
część 1
część 1
część 1
część 2
część 2
część 2

Obsada (głosy):
nie występuje w napisach
nie występuje w napisach
nie występuje w napisach
nie występuje w napisach
nie występuje w napisach
nie występuje w napisach
i inni


Notatki:
Scenariusz serialu napisał znany polski twórca filmów animowanych Witold Giersz, który nadzorował też jego produkcję w Studiu Filmów Animowanych Telewizji Polskiej w Poznaniu. Serial nie został jednak nigdy ukończony z powodu protestu pana Chmielewskiego (autora komiksów), który dowiedział się o tej nie autoryzowanej przez niego produkcji dopiero, gdy Telewizja Polska emitowała pierwszy odcinek na początku 1990 roku. Według informacji zamieszczonych w sieci przez osobę podającą się za jednego z animatorów, telewizja emitowała także wcześniej wyprodukowany drugi odcinek, i to pomimo otrzymania kilka dni wcześniej oficjalnego protestu pana Chmielewskiego. Faktem jest jednak, że od chwili jego protestu prace nad trzecim odcinkiem zostały natychmiast przerwane (odcinek ten podobno był już prawie ukończony).
Odcinki zrealizowano oryginalnie w formacie 4:3, niestety jedyne kopie jakie mogliśmy znaleźć w sieci zostały "przycięte" do formatu 16:9 (tak więc znaczna część obrazu znajdującego się ponad i poniżej ekranu jaki widzimy w tym formacie, została chamsko obcięta i usunięta)


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


04.150822

(POL) polski,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz